У  четвртак 28.11.2019. године  организоване су активности у оквиру међународног Еразмус + пројекта. Одржане су презентације о земљи партнеру Португалу, области Брага и самом граду Барселосу у ком ће три наставника и директор школе провести седам дана на стручном усавршавању.  Да би учесници у пројекту боље упознали партнерску земљу потрудиле су се колеге:  проф. Љиљана Шуман која је представила Португал са географског и туристичког аспекта, проф. Зорица Ђурђевић је учеснике, кроз своју презентацију, упознала са историјом и културом земље партнера, а проф. Зорица Марковић је учеснике у пројекту информисала о законодавству Португала и сигурносним мерама како би њихов боравак тамо био безбедан.
Осим самих учесника у пројекту, презентацијама су присуствовали и други заинтересовани наставници, као и ученици угоститељског, куварског и правног смера.