У оквиру Еразмус + пројекта „Tiny Steps for Great Changes“ ( Maли кoрaци кa вeликим прoмeнaмa), у нашој школи је покренута активност одвајања папирног и пластичног отпада у циљу подизања еколошке свести како код ученика и наставника, тако и код свих грађана Сремске Митровице. У сваку учионицу и ходнике школе су постављене канте за папирни и пластични отпад. Поред тога, у циљу смањења отпада, покренули смо и акцију „Торбицу своју понеси, реци НЕ пластичној кеси!“. Ученици и наставници су направили плакате, онлајн флајере и туторијал за прављење практичне платнене торбице која се може да се направи од рециклираног материјала као што су старе фармерице, дуксеви, јастучнице… Замена једнократних, пластичних флашца за воду флашицама које могу да се користе дужи временски период је још један од начина смањења пластичног отпада. Овом акцијом желимо да подстакнемо све грађане Сремске Митровице да размишљају о будућности планете на којој живимо, одрживом развоју и здравој, незагађеној животној околини. Мали кораци које свако од нас чини ће допринети великим променама које ће много значити како нама, тако и генрацијама које долазе.

Како да направите своју платнену торбу за ужину и куповину можете да погледате у нашем туторијалу.