Дана 29.10.2019. ученици наше школе у организацији наставника веронауке Марка Јелисавца и уз пратњу наставника Дарка Тура, Александре Ковач и Марије Симовљевић ишли су у једнодневну посету културним знаменитостима престонице.
Прва дестинација током ове посете био је манастир Раковица. У тишини и миру обишли су стару цркву и кратком причом монахиња упознали се са историјом и бројним знаменитостима. Један од разлога велике посећености јесте гроб патријарха Павла, као и гроб патријарха Димитрија Павловића, који се први нашао на челу васпостављене српске патријаршије 1920. године. Недалеко од манастира налази се извор лековите воде посвећен Светој Петки. Након обиласка црквеног комплекса у Раковици упутили су се ка највећој српској православној грађевини – Храму Св. Саве. Храм се налази у општини Врачар, подигнут на месту где су 1594. године спаљене мошти Светог Саве, првог српског архиепископа. Градња храма је почела 1935. године. Последње стајалиште био је Калемегдан. Кратком шетњом  ученици су обишли београдску тврђаву изнад ушћа Саве у Дунав. Пауза је направљена у црвкици Ружици. Похваљујемо ученике који су поред пристојног понашања показали велику заинтересованост за српске православне цркве као и историју главног града.